Hakkımda

Merhaba,Ben Yunus Özçelik, İnönü Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünde aktif olarak okuyorum. Sektöre 2012 yılında girdim. İlk yıllarımda her gencin küçüklük hayali olan “İnternette Para Kazanma” umuduyla bir şeyler yapmaya başladım.

İlk olarak kendimi PPC,CPP ve link kısaltma sitelerinde para kazanmayı denedim.  İnternette ilk para kazanma olayım başlamış oldu. Daha sonra websiteleri ilgimi çekti. Web sayfaları nasıl oluşturulur ve nasıl yönetilir adı altında araştırmalar yaptım. Herkesin ilk olarak kullandığı tr.gg siteler ile başladım. Bir takım siteler oluşturduktan sonra bu kısım para kazandırmadığını düşünerek aynı sektröde farklı dallara yöneldim. Bu sefer ki hedefim makale yazarak para kazanmaktı. Bu hedefte ilerledim ve ciddi miktarlar kazandım. Hatta makaleal.com domainini ilk ben kaydetmiştim. Paypal kapandıktan sonra bu sektörde kazandığım ciddi miktarlar adeta yok olmuştu. Bunun üzerine alan adını satıp farklı alanlara yönelmek istedim. Alana adını o zaman iyi para zannettiğim şuan ise gülünç bir rakama sattım. Şu an sattığım domain adresi “PREMİUM” domain kısmına girmiş. Bu makale alanından sonra kendimi WordPress alanında geliştirmeye başladım. Bu alanda gerek forumlarda gerek sosyal medya da büyük işler yaptım. Bir çok referans edindim. WordPress işini ilerleterek bir çok alanda yetkili oldum.

Şuan aktif olarak bir hosting firmasında “Sistem Yöneticiliği” yapıyorum. Bu websitem de okuyuculara bildiğim bütün bilgi birikimimi aktarmayı hedefliyorum.

yunusozcelik.com.tr – Yunus Özçelik